Біоревіталізація

Омложеніе шкіри

Куди йде молодість і як її повернути?

revital2Це питання дискутувалося неодноразово багатьма відомими естететичними хірургами і терапевтами: які критерії краси та молодості шкіри? Чому одна людина виглядає молодо, попри зморшки і складки, а інший, навіть пройшовши через пластичну хірургію, лише змінює свої «60» на «доглянуті 60» і що треба зробити, щоб домогтися ефекту «омолодження» або «ревіталізації»? Де написано, що молоде обличчя не повинно мати носо-губних складок? Або зморшок під очима? Або навпаки, мати ніс, губи і щоки певної форми? Все це, звичайно, має велике значення, але далеко не основоположне (не будемо зараз зациклюватися на крайнощах! Зрозуміло, що є випадки, в яких може допомогти лише пластичний хірург.

Ви виглядаєте погано? Задайте собі питання: «Чому?». На мій погляд, для того, щоб вирішити проблему, необхідно навчитися її бачити!!! Подивіться на фото будь-якої відомої моделі або актриси «злегка за 30». Ох, яким чудово юним виглядає її личко! Що ж у ньому особливого, що робить його юним, всуперечна складки та зморшки?

На мій погляд це:

  • колір і текстура,
  • тонус і пружність,
  • зволоженість і еластичність шкіри.

Якщо ви задумаєтеся, уважно подивіться в дзеркало, то напевно зрозумієте, що Ваша шкіра в 25 і в 38 значно відрізняється лише за кольором, тонусом, і еластичностю, а аж ніяк не по глибині і виразності складок. Тобто якщо Ваші зусилля будуть спрямовані тільки на зморшки, — битву з ними Ви безсумнівно виграєте, а от битву за молодість — точно програєте!

Останнім часом у журналах і рекламних буклетах салонів краси та клінік все частіше стало з’являтися слово «біоревіталізація». Нова методика відновлення тонусу та еластичності шкіри не випадково привернула увагу фахівців і пацієнтів та стала вельми популярною.

Почнемо з головного: Що таке біоревіталізація обличя?

Омложеніе шкіриЯкщо дослівно перекласти слово «біоревіталізація» вийде — «біооживлення». Для тих, хто думає, що це новий вид боротьби зі зморшками — відповімо «НІ». Це методика, що дозволяє відновити тонус, еластичність і колір, властивий молодий і здорової шкірі, довгостроково захистити її від впливу вільних радикалів. Біоревіталізація обличчя не тільки покращує її зовнішній вигляд, а й відновлює внутрішнє середовище, характерну для молодої шкіри, реально уповільнити старіння. Як це відбувається?

Це метод внутрішньо шкірних ін’єкцій натуральної, хімічно незміненій гіалуронової кислоти, яка негайно відновлює водний баланс і відтворює для клітин ідеальні умови для життєдіяльності в результаті чого зовнішній ефект посилюється з плином часу за рахунок відновлення власних властивостей тканини. Вперше цей термін був використаний італійським професором А. Ді П’єтро (A. Di Pietro), Мілан. Результати ж діляться на «швидкі» і «повільні». Що відбувається «швидко»? Перше, що бачить пацієнт безпосередньо після процедури: розгладження зморшок і складок, що досягається за рахунок безпосереднього введення гіалуронової кислоти в місця, де її недолік найбільш очевидний. Цей ефект тимчасовий і проходить протягом 7-14 днів і кінцевою метою процедури зовсім не є, хоча дуже подобається пацієнтам. Далі відбувається ось що: введена ззовні гіалуронова кислота утилізується клітинами шкіри і вони починають виробляти власну гіалуронову кислоту, синтезувати волокна еластину і колагену, реставруючи структуру старіючої шкіри. У результаті такої реставрації пацієнт бачить, як тонус і наповнення шкіри поступово поліпшуються, знижується кількість і зменшується глибина зморшок, шкіра стає більш стійкою до зовнішніх впливів. Цей ефект тримається (близько 3 місяців), хоча й розвивається не відразу: не можуть же наші клітини замінити склад шкіри за пару днів!

Скільки сеансів потрібно зробити?

Залежно від вихідного стану шкіри пацієнта і реакції на перші ін’єкції можна розробити індивідуальні програми лікування. Максимальна кількість планованих первинних сеансів — 2 або 3, з коротким (15 — 30 днів) перервою між ними. Потім через два-три місяці слід провести кілька сеансів для підтримки отриманого результату. Існують особливі випадки, в яких використання методу пролонгованої біоревіталізації дозволяє досягти негайних результатів, завдяки характерним здібностям гіалуронової кислоти виступати в якості зволожувача і впливати на вільні радикали в якості «двірника».

Наприклад, можна провести один сеанс або два сеанси з двотижневим проміжком, до і після тривалого перебування на сонці або ж після особливо «агресивних» процедур пілінгу, які висушують шкіру.

Кому адресована ця методика?

Метод біоревіталізації показаний всім пацієнтам у яких з тих чи інших причин знижується тургор, тонус або еластичність шкіри, причому природа такого зниження значення не має: це може бути і природне старіння, і пошкодження УФ променями (при зловживанні засмагою), і перенесені хвороби, і необґрунтовано швидка, безконтрольна втрата ваги, і агресивні пілінги і т.д.

Кому протипоказане проведення процедури?

Протипоказання до проведення процедури будуть такими ж, як і до використання будь-якої іншої ін’єкційної техніки: запальні процеси в зоні, що підлягає обробці (загострення вугрової хвороби, наприклад), важкі хронічні захворювання, вагітність та годування (у цей період ми взагалі не проводимо ніяких процедур, якщо вони не є для пацієнта життєво важливими), також алергічні реакції, хоча сама по собі гіалуронова кислота абсолютно не алергенна, через те що, її хімічна структура однакова у всіх типів хребетних.

Чи не погіршиться стан шкіри після відміни препарату, якщо пацієнт по деяких міркуваннях не може продовжувати курс?

Звичайно, часто у пацієнтів виникає питання: якщо ми стимулюємо обмінні процеси в шкірі, чи не призведе це до виснаження її ресурсів і прискореного старіння згодом? Але стимулювати можна по-різному: можна «підганяти» роботу клітин шкіри, діючи методом «батога», а можна створювати для цих клітин «санаторні» умови, створюючи ідеальне середовище для їх роботи. Оскільки гіалуронова кислота не «підганяє» обмінні процеси в шкірі, а саме відтворює сприятливі фізіологічні умови для клітин, то при використанні такої «стимуляції» репаративні резерви шкіри не виснажуються, а навпаки, підвищуються, тому ні про який «прискореному старінні» мови йти не може. Інше питання полягає в тому, що жоден препарат, що існує на сьогоднішній день не в змозі «скасувати» старіння, оскільки воно, на жаль, генетично запрограмоване, ми можемо лише його відстрочити. Отже, лікувальні процедури потрібен час від часу повторювати для підтримки отриманих результатів, в іншому випадку ви повернетеся рано чи пізно в свій початковий стан.