Грибкова інфекція нігтів

Грибкова інфекція нігтів – найбільш часте захворювання нігтів. Воно відзначається більш ніж в 50% випадків серед усіх мутацій нігтів. Збудниками оніхомікозу є паразитуючі гриби-дерматофіти, а також цвілеві і дріжджові гриби. Ризик захворіти оніхомікозом рівномірний як для чоловіків, так і для жінок. Так як процес звичайно не надає особливого дискомфорту крім естетичного, то в основному залишається без уваги.

Як же прогресує грибкова інфекція нігтів?

На нігтьовій пластині з’являються смужки і цятки, ніготь стає матовим і не блискучим, в слідстві чого змінюється колір, від брудно — сірого до жовтуватого, пластина розраровується і потовщується, деформується верхня і бічна частини нігтя, після чого настає ризик втрати нігтьової пластини в результаті його розшарування і ламкості.
Найстрашніше, що грибок сам по собі ніколи не зникне! Хворий поступово уражається все більше і більше, захворювання залучає спочатку один ніготь, а потім зараження переходить на найближчі нігтьові пластини ніг, рук і шкіру, людина з оніхомікозом стає небезпечною для оточуючих, а особливо для своєї родини. Оскільки грибкова інфекція поширюється як шляхом прямого контакту з людиною, так і побічно. Легко передається у вологому середовищі (ванна, душ — кабіна, баня, басейн).

Грибкова інфекція нігтів

Сприятливі фактори для грибка:

  • Анатомічно тісне прилягання пальців, плоскостопість, деформація кісток стоп.
  • Захворювання ендокринного характеру (цукровий діабет, тиреотоксикоз та інші).
  • У висушенному волоссі і лусочках, які пацієнт втрачає з поверхні вогнищ ураження, грибки зберігають життєздатність роками (наприклад, на підлозі або в килимах, в одязі або взутті). Потрапляючи потім у відповідні умови (наприклад, на шкіру людини), вони знову набувають здатність до зростання і розмноження і можуть викликати розвиток хвороби.
  • Люди зі зниженою імунною системою потрапляють під ризик зараження. Причиною можуть бути: куріння, зловживання алкоголем, стрес, перевтома, тривале застосування антибіотиків, не збалансоване харчування і ВІЛ — інфекція.
  • Дуже часто грибок нігтів починається з ушкодження, травми або тиску незручного взуття.

Які ж основні симптоми грибка нігтів?

  • Почервоніння та запалення між пальцями.
  • Свербіж.
  • Неприємний запах.
  • Зміна кольору нігтя.
  • Скупчення ороговілих мас під нігтем.

Лікарі радять не затягувати з лікуванням щоб мікоз не почав прогресувати! У центрі реабілітації та здоров’я спини «Відновлення» на вул. 1 — Травня, 20, в місті Житомир працює «Кабінет краси» фахівці якого допоможуть вилікувати грибкову інфекцію за допомогою інноваційної технології — лазера.
«Лазерне лікування грибка нігтів — можливість повернути Вашим нігтям здоровий колір і блиск»