Телеангіектазія

Телеангіектазія (Від грец. Telos — закінчення, angéion — судина і éktasis — розширення) або «судинні зірочки» — це стійке розширення поверхневих судин шкіри (переважно капілярів) і слизових оболонок у формі синюшно-червоних плям, частіше на обличчі, гомілках. Колір уражених ділянок варіюється від червоного і синього до темно-фіолетового. Вони являють собою кілька піднесених над шкірою утворень, при на тисканні яких з’являються білі плямки від яких променями відходять дрібні судинні гілочки. Термін вперше запропонував Фон Граф (Von Graf) в 1807 році, використовуючи його для опису кровоносного протока діаметром від 0,1 мм. Хвроба може бути вродженою, але частіше є набутою.

ТелеангиэктазияПоширеність судинних зірочок, за даними різних авторів, сягає 20-30% серед осіб працездатного віку, переважно жінок. Крім того, після пологів хвороба охоплює до 80% представниць прекрасної статі. Телеангіектазію на нижніх кінцівках можна зустріти у переважної більшості дорослих. При цьому їх частота все ж пов’язана з віком. Так, у жінок до 30 років проблему виявляють з 8% ймовірністю, до 50 років — вже з частотою в 41%, а до 70 років — 72% дам стають жертвами неприємної хвороби. Слід зазначити, що у чоловіків навіть у похилому віці ризик розвитку розширення поверхневих судин не перевищує 43%.

сосудистые звёздочкиТелеангіектазія може мати лінійний, розгалужений, павукоподібний або точковий характер.

Хвороба іноді з’являється на тлі хронічної венозної недостатності, але не завжди є її ознакою. Найчастіше вона являє собою чисто косметологічний дефект, не представляє загрози здоров’ю пацієнта. сосудиКапілярні сіточки і судинні зірочки з’являються у людей внаслідок цілого ряду причин: надмірного захоплення засмагою, сауною, довгого перебування на морозі і, особливо, під впливом генетичної схильності.

 

 

Лікування: лазерна фотокоагуляція.

сосудистая сетка удалить житомир

 

сосудистая сетка

 

розширення поверхневих судин шкіри

lvtankle