Винні плями

Винні плями «Винні» плями — зона розширених судин шкіри. Ці судини не здатні звужуватися, завжди переповнені кров’ю і надають шкірі власника характерні червоно-фіолетові тони.

З винною плямою з’являються на світ три з тисячі новонароджених. У ранньому віці винні плями виглядають плоскими, рожевими, червоними або пурпурними. Частіше розташовуються на обличчі і шиї, але можуть перебувати на будь-яких інших ділянках шкіри та слизової. До появи спеціальних дерматологічних лазерів ефективного методу боротьби з винними плямами не існувало. Тепер, у кожної людини з винною плямою з’явилася надія на повне або значне позбавлення від зовнішнього дефекту.
Медичні ускладнення
Кожне четверте пляма, розташована на скроні, лобі або повіках, ускладнюється розвитком глаукоми (хвороби підвищеного тиску ока). При цьому існує високий ризик повної втрати зору. Іноді в області плям відбувається значне потовщення шкіри, яке ускладнює рух в суглобах рук і ніг, а при розташуванні на щоці — навіть заважає жуванню. З віком поверхня винних плям стає нерівною, на ній з’являються темно червоні вузлики, що складаються з розширених судин — ангіоми, які легко травмуються, кровоточать і погано гояться. Іноді винні плями свідчать про наявність іншого серйозного захворювання.

Лікування:
Сьогодні найбільш ефективним методом лікування винних плям є лазерна обробка за допомогою спеціального судинного лазера. Методика рекомендована провідними асоціаціями дерматологів в Америці і Європі.
Для отримання оптимального результату, лікування потрібно починати якомога раніше. Обсяги лазерного втручання залежать від особливостей кожного пацієнта. Зазвичай проводять кілька курсів лікування з двомісячним інтервалом.
В 90% випадків вдається досягти значного освітлення плями. У 10% пацієнтів винні плями не піддається лікуванню.

Результати лікування

Винні плями Житомирвинные пятна удалить житомир